Przedszkolaki dla hospicjum

Babciu, Dziadku cieszymy się, że Was mamy!

Zrozumienie tego trudnego dla małych dzieci tematu wymaga szczególnej wrażliwości dorosłych. To bardzo piękna inicjatywa dyrekcji Przedszkola, grona pedagogicznego i personelu placówki, którzy już po raz drugi podjęli się tego wyzwania.
Fot. Marzena Bęcłowicz

Babciu, Dziadku cieszymy się, że Was mamy!
- pod takim hasłem przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego Nr 80 w Białymstoku obchodziły uroczystość Dnia Babci i Dziadka. W tym roku już po raz drugi impreza połączona była ze zbiórką pieniędzy na potrzeby białostockiego hospicjum dla dorosłych, mieszczącego się przy ul. Sobieskiego 1 w Białymstoku.
Podczas trzydniowych obchodów Dnia Babci i Dziadka dzieci zebrały ponad 1.700 zł. To ponad dwa razy więcej niż rok temu!
- Na ręce pani Ewy Stodułko, dyrektor Przedszkola Samorządowego Nr 80 w Białymstoku składamy serdeczne podziękowania całemu gronu pedagogicznemu, a szczególnie dzieciom za włączenie się w rozbudowę białostockiego Hospicjum Dom Opatrzności Bożej. Bardzo dziękujemy za zrozumienie i wsparcie finansowe wszystkim rodzicom i dziadkom, którzy wzięli udział w akcji zorganizowanej przez nauczycieli i przedszkolaków - mówi Jan Kondzior, wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Chorych "Hospicjum" w Białymstoku.
Akcja odbywała się w ostatnich dniach przed feriami zimowymi, tj. 16, 17 i 18 stycznia. Dzieci zaprosiły do siebie swoje babcie i dziadków, przygotowały dla nich specjalne przedstawienia, a podczas uroczystości każdy chętny mógł wrzucić symboliczny grosz na szczytny cel. Jest to akcja, którą przedszkole stara się wprowadzić na stałe do swego kalendarza imprez dobroczynnych i tegoroczna zbiórka była już drugą. W zeszłym roku przedszkolaki zebrały w ten sposób 800 zł.

Anna Dycha