hospicjum domowe

Opieka domowa nad chorymi świadczona była w sposób nieformalny od roku 1987. Zakład Opieki Zdrowotnej Hospicjum Domowe w Białymstoku został zarejestrowany 19.V.1994 roku by nieść fachową pomoc w ostatnim okresie choroby nowotworowej chorym przebywającym w domu oraz ich rodzinom. Nadrzędnym celem ZOZ Hospicjum Domowe jest łagodzenie przykrych objawów somatycznych u naszych podopiecznych, pomoc w sferze duchowej i socjalnej. Oferujemy wypożyczanie sprzętu poprawiającego komfort życia naszym chorym: łóżka, materace przeciwodleżynowe, koncentratory tlenu, ssaki, wózki, chodziki itp.

W skład zespołu Hospicjum Domowego wchodzi 11 lekarzy, 10 pielęgniarek, 1 psycholog oraz 2 pracowników biurowych. Kierownikiem jest lek. med. Dariusz Kożuchowski specjalista medycyny paliatywnej. Wszyscy pracownicy są osobami z odpowiednimi kwalifikacjami, życzliwymi i kompetentnymi. W 2005 roku ZOZ Hospicjum Domowe objęło opieką 352 pacjentów.

hospicjum stacjonarne

Hospicjum Stacjonarne "Dom Opatrzności Bożej" w Białymstoku przy ul. Jana III Sobieskiego 1 w Białymstoku. Jest to piętrowy dom z zaadaptowanym poddaszem, na którym znajduje się księgowość, pokój gościnny dla rodzin zamiejscowych odwiedzających chorych, apteka, dwa magazyny sprzętu medycznego oraz sala wykładowa na około 30 osób. Na parterze jest 8 łóżek, na I pietrze jest 12 łóżek w pokojach 1,2 i 3 większość z nich ma odrębne łazienki. Z każdej sali na piętrze można wyjść na obszerny taras, natomiast na parterze do ogrodu.

I Oddział Hospicjum Stacjonarnego przy ul. Sobieskiego 1

Czytaj więcej...

Jak zapisać chorego w Hospicjum Stacjonarnym?

Hospicjum stacjonarne mieści się w Białymstoku przy ul. J. III Sobieskiego 1.

Zgłoszenia przyjmowane są w hospicjum w dni robocze w godzinach 08:00 - 15:00,  w uzasadnionych przypadkach można chorego zgłosić telefonicznie:

608 255 365

Przy przyjęciu wymagane są:

- skierowanie do hospicjum stacjonarnego od lekarza opiekującego się chorym;

- dowód osobisty chorego;

- legitymacje ubezpieczeniową lub ostatni odcinek renty bądź emerytury z aktualnym numerem ubezpieczenia;

Jak zarejestrować chorego w Hospicjum Domowym?

Rejestracja odbywa się w godzinach przyjęć:

od poniedziałku do piątku, w godzinach od 10.00 do 16.00;

ul. Sienkiewicza 53 pokój 109 w Białymstoku;

tel.085 6545775.

Pacjenta rejestruje rodzina, która powinna dostarczyć:

- dowód osobisty chorego;

- legitymację ubezpieczeniową bądź ostatni odcinek renty lub emerytury z aktualnym numerem ubezpieczenia;

- skierowanie do hospicjum domowego od lekarza specjalisty;

Hospicjum

Hospicjum to zespół ludzi służących solidarnie sobie nawzajem. Silni potrzebni są słabym, ale słabi również potrzebni są silnym.

Podkategorie