Nowa część, w części gotowa

Po niemal czterech latach budowy, 27 marca 2013 roku, tuż przed Świętami Wielkiej Nocy udało się uzyskać pozwolenie na użytkowanie części nowego skrzydła, stanowiącego rozbudowę hospicjum Dom Opatrzności Bożej przy ul. Sobieskiego 1 w Białymstoku.

Tym samym we wtorek, 2 kwietnia pierwsi pacjenci zaczęli zajmować nową część. Są tu 22 nowe miejsca. Na początku "przeniesione" zostały osoby z placówki przy ul. Świętojańskiej. Następnie będą przyjmowani chorzy oczekujący w kolejce.

- Wszystko jest według standardów. Mamy to, czego się wymaga w tej chwili. Najważniejsze, że każdy metr kwadratowy powstał za pieniądze dużo mniejsze niż u deweloperów. Wykonawcy z nas nie zdarli skóry, wiele materiałów budowlanych było sprzedawanych bez wielkiej marży. W zbiórki zaangażowało się tak wiele ludzi, było tyle specjalnych akcji. Do tego darowizny z 1% . A więc cieszmy się z tego wszyscy, to nasze wspólne dzieło, nie tylko lekarzy i wolontariuszy, ale wielu mieszkańców. Nie jesteśmy w stanie podziękować każdemu z osobna, więc teraz dziękujemy za każdą złotówkę i zapewniamy, że trafiła w to właśnie miejsce - mówi Jan Kondzior, wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Chorych "Hospicjum".

Trzeba pamiętać, że mimo radości, budowa wciąż nie jest skończona. Oddanie do użytku całości wymaga jeszcze pracy i pieniędzy. Dlatego nadal prosimy o przekazywanie nam 1% podatku. Za wszelkie darowizny - serdecznie dziękujemy.