JoomlaTemplates.me by Cheap Hosting

Relacja z poświęcenia nowej części Hospicjum

13 maja uroczyście wyświęcone zostało hospicjum "Dom Opatrzności Bożej" w Białymstoku.

Metropolita białostocki Edward Ozorowski i arcybiskup Jakub, prawosławny ordynariusz diecezji białostocko-gdańskiej modlitwą i poświęceniem uroczyście otworzyli nową część białostockiego hospicjum "Dom Opatrzności Bożej" przy ul. Sobieskiego 1 w Białymstoku.

Więcej zdjęć w galerii.

Po ponad czterech latach ciężkiej pracy i nieustannego przypominania: że w mieście tak dużym jak Białystok brakuje miejsc dla umierających, że być może budujemy dla siebie lub naszych bliskich, udało się. Nowa część hospicjum, która funkcjonuje już od ponad miesiąca, została formalnie otwarta. Uroczystość, zorganizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Chorych "Hospicjum" w Białymstoku, które prowadzi placówkę, zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele kościołów rzymsko-katolickiego i prawosławnego, władze miasta i województwa, przedstawiciele firm, instytucji, szpitali i uczelni. Zjawiło się też wielu przyjaciół i darczyńców hospicjum. Aula w nowej części budynku dosłownie pękała w szwach.

- To ewenement - mówił Jan Kondzior, wiceprezes TPCh "Hospicjum" - że tak wielką inwestycję zrealizowaliśmy niejako w czynie społecznym, tylko dzięki licznym akcjom i darowiznom. Wszystkim z serca dziękujemy.

Chorzy mają teraz duże lepsze warunki, a przede wszystkim jest więcej miejsc. Opieką można objąć obecnie 39 pacjentów.

Data oficjalnego otwarcia nie jest przypadkowa. To właśnie 13 maja, 21 lat temu, w odbudowanym zabytku przy Świętojańskiej utworzono pierwsze w Polsce hospicjum stacjonarne.

Pierwsze hospicjum stacjonarne w Polsce

W tym budynku zaczęło się hospicjum stacjonarne w Białymstoku - taki był początek.

To jeszcze nie koniec budowy. Nadal pozostała część nowego budynku wymaga wykończenia. Stąd apel do ludzi dobrej woli o wspieranie rozbudowy hospicjum.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i włączenie się w wielkie dzieło rozbudowy.

Odsłony: 4836