JoomlaTemplates.me by Cheap Hosting

1,5% podatku prosimy i dziękujemy

Nasi Przyjaciele i Przyjaciele chorych
dziękujemy Wam serdecznie za pomoc, jaką okazujecie działalności naszego Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum” w Białymstoku, zezwalając na umieszczenie na Waszej posesji baneru zachęcającego do przekazywania 1,5% podatku na rzecz naszej organizacji. Dziękujemy tym, którzy są z nami już od lat, jak i tym, którzy włączyli się do akcji „banerowej” niedawno.  (Podziękowania od Prezes TPCh Hospicjum)

Hospicjum funkcjonuje dzięki wsparciu i ofiarności ludzi dobrej woli. Dużym wsparciem dla nas są odpisy 1,5% podatku. Staramy się więc rozpowszechniać informacje o naszej działalności i potrzebach. Obecnie, kiedy o pieniądze zabiega masa przeróżnych organizacji, trudno jest „przebić” się w tłumie. Dlatego szczególnie serdecznie dziękujemy Państwu, że pochylacie się nad tym tematem. Dzięki wielkiej Państwa pomocy stale rośnie kwota, jaką otrzymujemy od skarbówki. Oto przykładowe lata:
2011 r. - 384.871 zł
2012 r. - 452.430 zł
2013 r. - 441.934 zł
2014 r. - 458.135 zł
2015 r. - 577.706 zł
2016 r. - 669.360 zł
2017 r. - 617.436 zł
2018 r. - 678.160 zł
2019 r. - 745.907 zł
2020 r. - 800.326 zł
2021 r. - 812.070 zł

Cieszymy się, że mamy wielkie grono przyjaciół wspierających nas w działaniach, wierzymy w ideę hospicyjną, w Państwa wielkie serce i pracujemy dalej. Od początku 2023 r. do początku maja wisiały po raz kolejny dziesiątki banerów, a gdzie?
Zapraszam na relację.

Aneks
Sklep Aneks przy ul. Towarowej. Jego właściciel Pan Artur Karpienia jest naszym wieloletnim, przyjacielem. Pomaga nam w wielu tematach budowlanych, a baner... baner wisi tu cały rok.

 

bacieczki
Ten baner obejrzycie jadąc w rejonie ul. Dworskiej. Rozpoczęliśmy nim współpracę ze Spółdzielnią Mieszkaniową „Bacieczki”. Dziękujemy Panu Piotrowi Bokłaho – prezesowi Spółdzielni.

 

bcmb
Od tego roku pomaga nam również Spółdzielnia Mieszkaniowa „Zachęta”, baner zawiesiliśmy na rogu ulic Sienkiewicza i Starobojarskiej. Dziękujemy Panu Mirosławowi Tałałajowi – prezesowi Spółdzielni i Panu Pawłowi Piętoń za pomoc.

 

bema
Tu jeszcze niedawno mieścił się sklep odzieżowy (ul. Kaczorowskiego), sklepu nie ma, ale na ogrodzeniu budynku nadal wisi nasz baner - dziękujemy Panu Januszowi Kalinowskiemu.

 

boboli
Prywatna posesja przy ul. Boboli, dziękujemy właścicielce i cieszymy się, że wraca Pani do zdrowia.

 

Cedrowa
Zgromadzenie Małych Sióstr Bożej Opatrzności i budynek przy ul. Cedrowej.

 

cieszynska
Budynek przy ul. Cieszyńskiej 3, dziękujemy firmie Globart Print i Panu Adamowi za użyczanie płotu

 

galeriowiec
Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej „Rodzina Kolejowa” od lat „opiekuje się” dwoma banerami. Jeden wisi na „galeriowcu” blisko dworca PKS a drugi przy ul. Leszczynowej. Za pomoc dziękujemy Pani Barbarze Wacław i nowemu kierownikowi osiedla Przydworcowe Panu Karolowi Jaworowskiemu.

 

gastronomik
Zespół Szkół Gastronomicznych przy ul. Knyszyńskiej 12, dziękujemy Panu Markowi Józefowiczowi, dyrektorowi placówki i Arkowi Noskowiczowi – ułatwiającemu nam pracę.

 

kawaleryjska
Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina Filia w Białymstoku Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny, Edukacji Muzycznej i Wokalistyki przy ul. Kawaleryjskiej 5, dziękujemy władzom uczelni, a przede wszystkim Panu Mateuszowi Grzywa.

 

Kościelna Orange i Skorupska
Firma Orange od lat pozwala nam na umieszczanie banerów na ogrodzeniach własnych posesji. W tym roku banery wiszą przy ul. Kościelnej – widok od strony Alei Piłsudskiego i Skorupskiej. Dziękujemy Pani Adriannie Jankowskiej i Panu Mirkowi Leśniewskiemu.

 

Kościelna
Zespół Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Kościelnej 3, dziękujemy Pani Honoracie Kozłowskiej - dyrektor placówki.

 

Krakowska
Przy ul. Krakowskiej powstaje nowoczesny budynek handlowo-usługowy, realizuje go firma Constrim. Jej właściciel Pan Maciej Świrydziuk z reguły nie pozwala na reklamy na ogrodzeniu. Dla hospicjum zrobił wyjątek i wcale się nie zastanawiał długo. Bardzo dziękujemy. Dziękujemy też Panu Tomaszowi Szutkiewiczowi za powieszenie baneru.

 

Kraszewskiego
Prywatna posesja przy ul. Kraszewskiego, dziękujemy za pomoc Pani Agnieszce Nowik i właścicielowi nieruchomości.

 

Łagodna
Szkoła Podstawowa Nr 45 przy ul. Łagodnej 10 (baner wisi od strony ul. Konstytucji 3 Maja), dziękujemy Panu Piotrowi Górskiemu – dyrektorowi placówki.

 

Lambud
Lambud przy ul. Pogodnej 18, dziękujemy szefowi firmy Panu Janowi Gutowskiemu i jego żonie, która zawsze szepnie szefowi słówko w naszej intencji :)

 

Lech
Sklep firmowy „Lech” przy ul. Gajowej, dziękujemy właścicielowi Garmażerii Staropolskiej Adamowi Zwolanowi.

 


Szkoła Podstawowa nr 9 im. 42 Pułku Piechoty przy ul. Legionowej 7. Dziękujemy Pani Edycie Haraburda – dyrektor placówki za stałą zgodę na powieszenie baneru i pani Beacie za „pośrednictwo”.

 

Mark-bud
Przy ul. Narewskiej spółka Mark-Bud buduje nowy budynek mieszkalny. Zachęcamy do kupowania tu mieszkań, a Panu Tomkowi Bartoszukowi dziękujemy za opiekę nad naszym banerem na ogrodzeniu. Dziękujemy też Panu z zarządu firmy Krzysztofowi Falkowskiemu za pozwolenie.

 

Mickiewicza bank
Budynek przy stawach (ul. Mickiewicza 50), dziękujemy właścicielowi nieruchomości firmie RS Budownictwo Robert Skrzypkowski i panu Hubertowi, który „wydeptuje” nam prostą ścieżkę do zarządu.

 

Mickiewicza
Budynek przy ul. Mickiewicza 49, dziękujemy panu Dariuszowi Sajewicz.

 

Mipa
Ogrodzenie firmy Mipa przy ul. Ciołkowskiego. Dziękujemy właścicielowi firmy.

 

Niewodnica
Niewodnica Korycka i prywatna posesja Pani Alicji Czyżewskiej-Saulewicz, dziękujemy właścicielce.

 


Prywatny gabinet internistyczno-alergologiczny przy ul. Ogrodowej 5, dziękujemy Panu Doktorowi Zenonowi Siergiejko.

 

Palisander
Ogrodzenie terenu firmy Palisander w Choroszczy. Dziękujemy panu Sławomirowi Żubryckiemu.

 

Pilsudskiego
Posesja przy ul. Piłsudskiego 11/3, dziękujemy panu Krzysztofowi Grzywaczowi administratorowi budynkowi.

 

Pogodna
Prywatna posesja przy ul. Pogodnej, dziękujemy właścicielom.

 

Skłodowskiej
Podlaski Gabinet Numizmatyczny przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 16, dziękujemy Panie Marku.

 

Społem
Róg ul. Botanicznej i Artyleryjskiej, dziękujemy PSS Społem.

 

Vega Meble
Salon Meblowy „Vega Meble” w Księżynie. Dziękujemy właścicielom.

 

Warszawska
Baner na posesji vis a vis kościoła pw. św. Wojciecha zawisa dzięki uprzejmości zarządu spółki Green Star Music. Dziękujemy panu Cezaremu Kulesza i Panu Gienkowi, który „wydeptuje” nam drogę formalną.

 

Dom Pogrzebowy Wierzbicki
Dom Pogrzebowy Wierzbicki przy ul. Branickiego – dziękujemy Panie Sławku.

 

Folder Sokoły
Dzięki ogromnemu zaangażowaniu w akcję pracownika hospicjum, Pana Jacka kilka banerów wisi w Sokołach. Ten na zdjęciu na ogrodzeniu posesji Barbary i Jacka Kuzebskich przy ul. Kolejowej.

 

Kościuszki Sokoły
Ogrodzenie od strony Biedronki. Dobrzy ludzie pozwolili - Barbara i Karol Kuzebscy ul. Kościuszki 14 w Sokołach.

 

Roltoma
Roltoma w Sokołach dziękujemy Panu Tomaszowi właścicielowi firmy.


Dziękujemy wszystkim innym, którzy mają u siebie nasze banery i sami się nimi opiekują. Są to m.in.: Ireneusz Kadłubowski – Spółdzielnia Mieszkaniowa „Elemencik”, Gosia Falkowska, Joanna Kaczanowska – Wydawnictwo Skryba, Wiesław Jaskulski – Rogowski Budownictwo, Janusz Krentowski firma Delta - technika konferencyjna z Białegostoku.

Staramy się do Was dotrzeć nasi drodzy podatnicy i prosimy: podarujcie nam 1,5% swojego podatku. Dziękujemy.

Barbara Klem, wolontariusz TPCh „Hospicjum”

Odsłony: 375