Dwa koncerty Kurpi Zielonych dla Hospicjum

Zespół Kurpie Zielone

11 grudnia o godzinie 14.00 i 17.00 zapraszamy do Spodków na 2 koncerty na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum”.
Hospicjum swoją pracę zaczynało od wolontaryjnej opieki domowej. Determinacja i sukcesywne dążenie do celu, którym jest pomoc ciężko chorym, zaowocowała rozbudową działań, by docierać do jak największej liczby potrzebujących. Z inicjatywy Towarzystwa powstało w 1992 r. pierwsze w Polsce stacjonarne hospicjum „Dom Opatrzności Bożej”. Obecnie profil funkcjonowania jest rozszerzony o opiekę domową i nową formę opieki wytchnieniowej dla rodzin chorych.

„Kurpie Zielone” włączają się w akcję i poprzez dwa koncerty zwracają uwagę na potrzebę wsparcia działań na rzecz chorych. Hospicjum to ludzie, którzy całe serce wkładają w pracę z chorymi, szczególnie tymi z chorobą nowotworową. Koncert to również wyraz wdzięczności za pracę lekarzy, pielęgniarek, duszpasterzy, psychologów, rehabilitantów i terapeutów.
Podczas koncertów odbywać się będzie zbiórka funduszy na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Chorym „Hospicjum”.  Zachęcamy do udzielania wsparcia finansowego nie tylko podczas wspólnego spotkania w Spodkach!

Więcej: pikpodlaskie.pl oraz Facebook