Z muzycznego serca

Studenci Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego, Edukacji Muzycznej i Wokalistyki Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina Filia w Białymstoku zorganizowali 9 stycznia 2020 r. koncert charytatywny na rzecz naszego Towarzystwa - Towarzystwa Przyjaciół Chorych ,,Hospicjum”. Serdecznie dziękujemy młodzieży i gratulujemy ich opiekunom oraz rodzinom za tak wrażliwe wychowanie młodych ludzi.

Koncert w ramach II edycji Akcji ,,Z dobrego serca” odbył się w Sali Koncertowej uczelni. Jako akcję non-profit przygotowali go studenci z Wydziałowego Samorządu Studentów.

Przed publicznością wystąpiły dzieci z Przedszkola Muzycznego przy Towarzystwie Przyjaciół Uniwersytetu Muzycznego w Białymstoku - grupy 3- i 4-latków prowadzone przez Dominikę Dec oraz grupy 5- i 6-latków prowadzone przez Urszulę Bukłaha.

Następnie zaprezentował się Kwartet smyczkowy w składzie: Gabriela Bezubik – skrzypce I, Gabriela Julia Naliwajko – skrzypce II, Julita Parfieniuk – altówka, Julia Piech – wiolonczela. W repertuarze przedstawiły opracowania kolęd. Jako trzeci wystąpił iluzjonista – Tomasz Sadowski, który zapewnił publiczności niezwykłe wrażenia. Jako ostatnia zaprezentowała się kapela Batareja specjalizująca się w muzyce tradycyjnej różnych stron Polski. Podczas uroczystości obyła się również zbiórka pieniędzy na rzecz hospicjum. Do puszek trafiło prawie 2,4 tys zł.

Nieoceniona okazała się pomoc sponsorów, bez których całe przedsięwzięcie dużo trudniej byłoby zrealizować. Wśród nich można wymienić: Operę i Filharmonię Podlaską – Europejskie Centrum Sztuki, Białostocki Teatr Lalek, Poparzeni Kawą Trzy, Fotobudkę Fotolustro Everest – Ernesta Wyszkowskiego, Zmokłą Kurę - Studio Kulinarne, Bella Vita, Koku Sushi, Maison du Cafe, Sklep z kawą i herbatą, Strefę Włosa, Piotra Mordas fryzjer&barbershop, Instytut Zdrowia i Urody „Yasumi”, Studio Mona Mi – Małgorzaty Muszyńskiej, PinUp Atelier, Power Squash, Poduszkownię, Aczfoto - Anny Czarneckiej, Tomasza Pietrzaka – fotografia, Halucynacja Fotografia – Arkadiusza Wójcika i Sylwię Wojciechowską-Stefaniak. Jesteśmy także wdzięczni za wsparcie okazywane nam przez władze Uczelni, pedagogów oraz koleżanki i kolegów. Cieszymy się, że możemy poprzez charytatywne działania wspomagać najbardziej potrzebujących, jednocześnie czerpiąc z tego ogromną radość i motywację do dalszej pracy. Tegoroczne powodzenie akcji zachęca nas do kontynuowania jej w przyszłym roku akademickim.

Paulina Sakowicz, przewodnicząca Wydziałowego Samorządu Studenckiego UMFC Filia w Białymstoku.

opracowała Barbara Klem

Zdjęcia: Tomasz Pietrzak