JoomlaTemplates.me by Cheap Hosting

1% - akcja banerowa

Nasi Przyjaciele i Przyjaciele chorych dziękujemy Wam serdecznie za pomoc, jaką okazujecie działalności naszego Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum” w Białymstoku, zezwalając na  umieszczenie na Waszej posesji baneru zachęcającego do przekazywania 1% podatku na rzecz naszej organizacji. Dziękujemy tym, którzy są z nami już od lat, jak i tym, którzy włączyli się do akcji „banerowej” niedawno.

Przypomnę krótko, że Towarzystwo prowadzi hospicjum stacjonarne przy ul Sobieskiego 1 w Białymstoku - „Dom Opatrzności Bożej” oraz hospicjum domowe. Działamy już od ponad 33 lata. W 1992 r. otworzyliśmy hospicjum stacjonarne przy ul. Świętojańskiej 1c z pięcioma łóżkami - było to pierwsze hospicjum stacjonarne w Polsce. A jak wyglądamy dziś? Otóż... dziś hospicjum to: 3,5 tys mkw. powierzchni użytkowej, to 70 łóżek dla chorych, to 150 pracowników, ponad stu wolontariuszy. Rocznie opiekujemy się blisko tysiącem chorych. Proszę Państwa nie jesteśmy już jedynym, ale za to jesteśmy największym hospicjum w Polsce.

Podkreślenia wymaga fakt, iż przez cały ten czas hospicjum funkcjonuje dzięki wsparciu i ofiarności ludzi dobrej woli. Dużym wsparciem dla nas są odpisy 1% podatku. Staramy się więc rozpowszechniać informacje o naszej działalności i potrzebach. Obecnie, kiedy o ten procent zabiega masa przeróżnych organizacji, trudno jest „przebić” się w tłumie. Brutalna prawda jest taka, że śmierć, a szczególnie śmierć osób starszych, nie jest tematem medialnym. Dlatego szczególnie serdecznie dziękujemy Państwu, że pochylacie się nad tym tematem.

Dzięki wielkiej Państwa pomocy stale rośnie kwota, jaką otrzymujemy od skarbówki. Oto przykładowe lata:

2011 r. - 384.871 zł

2012 r. - 452.430 zł

2013 r. - 441.934 zł

2014 r. - 458.135 zł

2015 r. - 577.706 zł

2016 r. - 669.360 zł

2017 r. - 617.436 zł

2018 r. - 678.160 zł

2019 r. - 745.907 zł

Cieszymy się, że mamy wielkie grono przyjaciół wspierających nas w działaniach, wierzymy w ideę hospicyjną, w Państwa wielkie serce i pracujemy dalej. Na początku 2020 zawiesiliśmy po raz kolejny dziesiątki banerów, a gdzie?
Zapraszam na relację z mroźnej noworocznej wycieczki mojej oraz panów: Michała, Romka i Mirka.

Szkoła Podstawowa nr 9 im. 42 Pułku Piechoty przy ul. Legionowej 7. Dziękujemy Pani Edycie Haraburda – dyrektor placówki za stałą zgodę na powieszenie baneru i pani Beacie za „pośrednictwo”.

 

Podlaski Gabinet Numizmatyczny przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 16, dziękujemy Panie Marku.

 

Santander Bank przy ul. Mickiewicza 50, dziękujemy Pani Bogusławie Birkos, dyrektor Banku i – szczególnie :-) – panu Rafałowi.

 

Wyższa Szkoła Wychowania Fizycznego i Turystyki przy ul. Mickiewicza 49, dziękujemy pani Dorocie Sokołowskiej – rektor uczelni i Pani Magdalenie.

 

Baner na posesji vis a vis kościoła pw. św. Wojciecha zawisa dzięki uprzejmości zarządu spółki Green Star Music. Dziękujemy panu Cezaremu Kulesza i Panu Gienkowi, który „wydeptuje” nam drogę formalną.

 

Dom Pogrzebowy Wierzbicki przy ul. Branickiego – dziękujemy Panie Sławku.

 

koscielna.jpg

Zespół Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Kościelnej 3, dziękujemy Pani Honoracie Kozłowskiej - dyrektor placówki.

 

ogrodowa.jpg

Prywatny gabinet internistyczno-alergologiczny przy ul. Ogrodowej 5, dziękujemy Panu Doktorowi Zenonowi Siergiejko.

 

pilsudskiego.jpg

Posesja przy ul. Piłsudskiego 11/3, dziękujemy panu Krzysztofowi administratorowi budynkowi.

 

botaniczna.jpg

Róg ul. Botanicznej i Artyleryjskiej, dziękujemy Pani Monice z PSS Społem.

 

gastronomik.jpg

Zespół Szkół Gastronomicznych przy ul. Knyszyńskiej 12, dziękujemy Panu Markowi Józefowiczowi, dyrektorowi placówki i Arkowi – ułatwiającemu nam pracę, pośrednikowi.

 

myjnia.jpg

Myjnia samochodowa przy ul. Antoniuk Fabryczny 6, dziękujemy jej właścicielowi Panu Stanisławowi.

 

konstytucji.jpg

Szkoła Podstawowa Nr 45 przy ul. Łagodnej 10 (baner wisi od strony ul. Konstytucji 3 Maja), dziękujemy Panu Piotrowi Górskiemu – dyrektorowi placówki.

 

elewatorska.jpg

Dom Gościnny „Lech” przy ul. Elewatorskiej, dziękujemy Pani Bożenie Gajko oraz zarządowi i dyrekcji spółki.

 

boboli.jpg

Prywatna posesja przy ul. Boboli, dziękujemy właścicielce.

 

Prywatna posesja przy ul. Zwycięstwa, dziękujemy właścicielce.

 

bema.jpg

Sklep odzieżowy Pani Ewa przy ul. Kaczorowskiego, dziękujemy Panu Januszowi Kalinowskiemu.

 

Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej „Rodzina Kolejowa” od lat „bierze” od nas dwa banery. Owo bierze oznacza, że sami je przypinają w dobrych miejscach.

Jeden wisi na „galeriowcu” blisko dworca PKS

 

a drugi przy ul. Leszczynowej. Za pomoc dziękujemy pani Barbarze Wacław i Panu Januszowi Polkowskiemu.

 

kraszewskiego.jpg

Prywatna posesja przy ul. Kraszewskiego, dziękujemy Pani Agnieszce Nowik i właścicielowi nieruchomości.

 

Siedziba spółki Orange przy ul. Cieszyńskiej 3, dziękujemy zarządowi i Panu Mirkowi Leśniewskiemu.

 

Drugi baner Orange zawiesza na ogrodzeniu swojej nieruchomości przy ul. Skorupskiej 17, również dziękujemy.

 

Lambud przy ul. Pogodnej 18, dziękujemy szefowi firmy Panu Janowi Gutowskiemu.

 

 Prywatna posesja przy ul. Pogodnej dziękujemy właścicielom.

 

Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina Filia w Białymstoku Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny, Edukacji Muzycznej i Wokalistyki przy ul. Kawaleryjskiej 5, dziękujemy władzom uczelni, a przede wszystkim Panu Mateuszowi Grzywa

 

Ireneusz Kadłubowski, ul. Dubois 3, za pomoc dziękujemy również Magdalenie Pietraszko

 

Ulica Tysiąclecia Państwa Polskiego 6. O baner w tym miejscu zadbał Pan Mateusz Grzywa, a za udostępnienie miejsca dziękujemy firmie Kurat z Białegostoku.

 

Ulica Starobojarska 27, za zgodę dziękujemy firmie BCMB.

 

Baner na ogrodzeniu Przedszkola samorządowego Nr 80 przy ul. Armii Krajowej. Dziękujemy serdecznie Pani Ewie Stodułko, dyrektor placówki.

 

Zgromadzenie Małych Sióstr Bożej Opatrzności przy ul. Cedrowej 31. Dziękujemy siostrom za zgodę oraz Paniom Annie i Izabeli Krentowskim za powieszenie baneru.

 

Balkon prywatnego mieszkania przy ul. Piłsudskiego 3. Dziękujemy Pani Wioletcie Orłowskiej i jej dzieciom a szczególnie mojej ulubionej Julii.

 

Ul. Klepacka. Bardzo dziękujemy  Panu Mirosławowi Wróblewskiemu - Prezesowi PEUiM Sp. z o. o. Białystok za zgodę i Panu Grzegorzowi Sztabińskiemu za formalności i powieszenie baneru.

 

Firma Mark-Bud co roku pozwala nam na zawieszanie banerów na swoich budowach. Serdecznie dziękujemy Zarządowi spółki a przede wszystkim Panu Krzysztofowi Falkowskiemu, dyrektorowi ds. budownictwa i realizacji. W tym roku banery wiszą na trzech budowach. Powyżej ul. Kochanowskiego, podziękowania za powieszenie Tomaszowi Bartoszukowi - kierownikowi budowy.

 

I jeszcze dwa banery na ukończonej już inwestycji firmy Mark-Bud Białystok przy al. Solidarności (jeden wisi od strony Alei, a drugi - vis a vis sklepu Jysk. Jeszcze raz dziękujemy Krzysztofowi Falkowskiemu.

 

ul. Narewska, podziękowania za powieszenie Dariuszowi Piszczatowskiemu - kierownikowi budowy.

 

ul. gen. Maczka, dziękujemy Panu Pawłowi Żeruń za zawieszenie baneru.

 

ul. Towarowa 1 sklep z wyposażeniem łazienek Aneks. Za zgodę na całoroczne wywieszenie baneru dziękujemy Panu Arturowi Karpienia, właścicielowi firmy.

 

Sklep Vega-Meble w Księżynie. Dziękujemy za zgodę właścicielom i Panu Januszowi, który się wstawiał za nami.

 

Staramy się do Was dotrzeć nasi drodzy podatnicy i prosimy: podarujcie nam 1% swojego podatku. Dziękujemy.

Baner nie zawiśnie bez zamocowania. Potrzebne są w olbrzymich ilościach opaski zaciskowe tzw. trytytki. Te ofiarowali nam:

trytyt.com - dziękujemy Panu Arturowi Glos i Zarządowi firmy Trytyt z Bielsko Białej

zaciskowe.pl - dziękujemy Panu Piotrowi Olik i firmie A-GO Anna Gorzelska-Olik z Warszawy

Barbara Klem, wolontariusz TPCh „Hospicjum”

Odsłony: 1672