JoomlaTemplates.me by Cheap Hosting

Młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Białymstoku pomaga hospicjum

Chęć niesienia pomocy innym i uwrażliwienie na tę potrzebę uczniów – to główny powód dla którego Anna Krot, nauczycielka z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 mieszczącego się przy ul. Świętojańskiej 1 w Białymstoku zjawiła się ze swoimi wychowankami w hospicjum. Zaserwowali naszym pacjentom prawdziwy salon fryzjerski w... łóżkach.

- Jestem wychowawcą II klasy Technikum Zawodowego Nr 3 i prowadzę zajęcia z fryzjerstwa – mówi Anna Krot, pomysłodawczyni akcji, nauczycielka i wychowawczyni klasy II Technikum Fryzjerstwa. - Widząc wrażliwość uczniów i ich talenty, pomyślałam że można wykorzystać ich umiejętności na zewnątrz szkoły. Wybrałam hospicjum „Dom Opatrzności Bożej” z kilku powodów. Znam to miejsce i przyjazną atmosferę jaka tam panuje. Wiem, że chorzy „uwiązani” do łózek nie mają możliwości odwiedzenia gabinetu fryzjerskiego, a przecież włosy rosną (uśmiech).

Chęcią niesienia pomocy pani Ania „zaraziła” młodzież.

Ula, pani Ania i Marysia.

- Przedstawiłam swój pomysł na godzinie wychowawczej – opowiada. - Uczennice kształcące się w zawodzie fryzjer, chętnie się zgodziły na wizytę w hospicjum. Przedyskutowałam temat z rodzicami i dyrekcją szkoły. Nie było sprzeciwu.
Pierwsza wizyta odbyła się pod koniec października. Najbardziej odnalazły się w tym projekcie Marysia Bastek i Ula Korolczuk. Dziewczyny zobaczyły, ile radości dają chorym poprzez robienie fryzur, a nawet ze zwykłego umycia włosów.
- Dostrzegłam też satysfakcję, jaką mają one same z pomocy innym – dodaje nauczycielka. - Osobiście bardzo się z tego cieszę. Praktyczna nauka zawodu, pokazanie że usługi fryzjerskie można wykonywać nie tylko w pracowni czy zakładzie fryzjerskim sprawdziło się. Mam nadzieję, że wspieranie hospicjum przez młodzież własnymi talentami i umiejętnościami zostanie wpisane w stałą aktywność naszej Szkoły, będzie „cegiełką” w jej promocji.
- Personel hospicjum bardzo nas wspiera i za to serdeczne przyjęcie dziękujemy – podsumowuje Anna Krot.
Przy okazji tego wydarzenia, zachęcamy gimnazjalistów nad rozważeniem wyboru tej właśnie szkoły. Przypomnimy, że ZSZ Nr 2 uczy praktycznie w zawodach: technik mechatronik, technik hotelarstwa, technik usług fryzjerskich, monter mechatronik i – właśnie - fryzjer.
Bardzo się cieszymy z tej inicjatywy, podziwiamy, dziękujemy i mamy nadzieję widywać się częściej. Gratulujemy nauczycielom i rodzicom wspaniałego wychowania młodzieży.
Basia Klem

Odsłony: 4027