JoomlaTemplates.me by Cheap Hosting

Licytacja na rzecz hospicjum

Prawie 5 tys. złotych ofiarowali na rzecz hospicjum inżynierowie budownictwa. Serdecznie dziękujemy!
W piątek, 23 października 2015r. odbył się wieczór inżynierski w Folwarku Nadawki. Organizatorzy uroczystości – białostocki Oddział Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa – zaprosili nas, aby podczas tej imprezy zorganizować licytację i kwestę na rzecz hospicjum w Białymstoku. Za cenę 2.600 zł sprzedaliśmy Ikonę „Matka Boga”. Blisko 2.400 zł zebrali do koszyczka goście uroczystości. Dziękujemy za Waszą hojność i szczodrość, będziemy rozsądnie korzystać z tych pieniędzy.


Obraz kupił Pan Jacek Tymiński z firmy Promit w Białymstoku – pierwszy z prawej. Na zdjęciu również” Basia Klem – wolontariuszka hospicjum, dr Tadeusz Borowski-Beszta – prezes TPCh „Hospicjum” oraz Krzysztof Loranc z firmy Arcus.

W imieniu Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum” w Białymstoku składamy serdeczne podziękowania Ninie Szklennik, przewodniczącej białostockiego Oddziału Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa za bezinteresowną pomoc na rzecz, prowadzonej przez nas placówki, za włączenie się w wielkie dzieło rozbudowy białostockiego Hospicjum „Dom Opatrzności Bożej” przy ul. Sobieskiego 1 w Białymstoku.

Przedmiotem licytacji był obraz ręcznie haftowany ściegiem krzyżykowym na kanwie. Ikona zachowana jest w swoim oryginalnym wyglądzie. Celowe postarzenie, ma dawać wrażenie zatartej nieco i nadgryzionej zębem czasu ikony.


Wzór pochodzi z kolekcji słynnej firmy opracowującej wzory do haftu Thea Gouverneur z Holandii i jest niezwykle rozbudowany kolorystycznie. Został wyszyty 80 kolorami muliny w tym aż sześcioma nićmi metalicznymi. Użyto najwyższej jakości nici DMC.
Estetyczną i piękną oprawę obrazu wykonała bezinteresownie firma LUCA Państwa Małgorzaty i Krzysztofa Godlewskich z Białegostoku, specjalizująca się w profesjonalnej oprawie obrazów i luster od 1982 r.


Wymiary haftu: 22x33,5 cm
Wymiary obrazu: 50x60 cm
Autor pracy: Barbara Klem

Odsłony: 4028