Hospicjum na Biesiadzie miodowo-chlebowej

Blisko półtora tysiąca złotych zebraliśmy podczas kwesty, prowadzonej w niedzielę (14. września 2014) na Dziesięcinach w Białymstoku. Odbywała się tam IX edycja Biesiady miodowo-chlebowej, na którą hospicjum jest corocznie zapraszane.

- Dziękujemy za wsparcie finansowe, ale dziękujemy też wszystkim, którzy zatrzymali się na stoisku hospicjum i zainteresowali się nasza placówka – mówi dr Tadeusz Borowski-Beszta, prezes Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum” w Białymstoku, które prowadzi placówkę „Dom Opatrzności Bożej przy ul. Sobieskiego 1. - Jesteśmy tu, by podziękować naszym ofiarodawcom, wszystkim, którzy wspierają hospicjum i naszych podopiecznych.

Przez całe popołudnie na terenie boisk osiedlowych między ul. Leszczynową 50 a ul. Dziesięciny 45a w Białymstoku. Jak na biesiadę miodową przystało nie mogło zabraknąć stoisk z miodami. Dla mieszkańców zorganizowano występy zespołów z okolicznych przedszkoli, a także osiedlowego klubu Kalina. Na dzieci czekały dmuchane zjeżdżalnie, kucyki, trampoliny. Na stoisku hospicjum można było zmierzyć sobie ciśnienie, poziom cukru lub zasięgnąć porady lekarza.

Organizatorzy: Spółdzielnia Mieszkaniowa „Rodzina Kolejowa” i klub „Kalina”. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie hospicjum do udziału w imprezie.

Barbara Klem

Fot. Jan Kondzior