JoomlaTemplates.me by Cheap Hosting

Dziękujemy za 1% Waszego podatku

457.871 zł – taką kwotę otrzymaliśmy od państwa w tym roku w ramach akcji przekazywania 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Jest to wynik o ok. 16 tys. zł wyższy od uzyskanego w ubiegłym roku. Zapewniamy Państwa, że będziemy rozsądnie korzystać z tych pieniędzy.

Cieszymy się z tego, ale wiemy też, że potrzeby placówki są ogromne. Obecnie w hospicjum przebywa ponad 50 osób, we wrześniu liczba ta ma się powiększyć do 70 (nie licząc pacjentów objętych opieka domową). Utrzymujemy budynek o powierzchni ok. 3,5 tys. metrów kwadratowych, który wymaga jeszcze wielu prac wykończeniowych m.in. urządzenia i wyposażenia kuchni, czy pralni.

Ale to i tak ewenement w skali regionu, a może i kraju, że tak wielką inwestycję zrealizowaliśmy w czynie społecznym, tylko dzięki ofiarności ludzi dobrej woli i darowiznom. Wszystkim z serca dziękujemy. Dziękujemy Państwu, że nie jesteście obojętni na los ludzi chorych i cierpiących, że w zabieganej codzienności potraficie dostrzec potrzeby drugiego człowieka i zatrzymać się, by pomóc.

 

Odsłony: 4804