Przedszkolaki pomagały hospicjum

Akcja Szczęściar, która trwa od października powoli dobiega końca, w maju czeka nas ostatnia zbiórka. Wszystko po to, by pomóc w rozbudowie jedynego w mieście stacjonarnemu hospicjum. Konieczna jest poprawa warunków umierających podopiecznych, co zresztą wymuszają unijne przepisy. Dom Opatrzności Bożej przy ul. Sobieskiego jest jednak prowadzony przez wolontariuszy i Towarzystwo Przyjaciół Chorych, a więc nie może liczyć na pomoc przy inwestycji z publicznych pieniędzy. Nowe skrzydło powstaje tylko dzięki darowiznom.

kwesta

Fot. Marcin Onufryjuk / Agencja

Szczęściarom, które sprowokowały ogromny ruch społeczny, aby pomóc w budowie, udało się już zebrać ponad 165 tys. zł. Pieniądze pójdą na zakup niemal 200 okien, może wystarczy też na wszelkie prace instalacyjne. Oprócz comiesięcznych zbiórek pieniądze można wrzucać też do stacjonarnych skarbon ustawionych m.in. w Galerii Białej, Podlaskiej, Zielone Wzgórze, w Banku Pekao SA przy Warszawskiej i sklepach Społem. A do końca kwietnia przekazując swój 1 procent podatku - wystarczy w odpowiednią rubrykę PIT-a wpisać numer KRS Towarzystwa Przyjaciół Chorych: 0000057571.

Akcja Szczęściar, która trwa od października powoli dobiega końca, w maju czeka nas ostatnia zbiórka. Wszystko po to, by pomóc w rozbudowie jedynego w mieście stacjonarnemu hospicjum. Konieczna jest poprawa warunków umierających podopiecznych, co zresztą wymuszają unijne przepisy. Dom Opatrzności Bożej przy ul. Sobieskiego jest jednak prowadzony przez wolontariuszy i Towarzystwo Przyjaciół Chorych, a więc nie może liczyć na pomoc przy inwestycji z publicznych pieniędzy. Nowe skrzydło powstaje tylko dzięki darowiznom. Szczęściarom, które sprowokowały ogromny ruch społeczny, aby pomóc w budowie, udało się już zebrać ponad 165 tys. zł. Pieniądze pójdą na zakup niemal 200 okien, może wystarczy też na wszelkie prace instalacyjne. Oprócz comiesięcznych zbiórek pieniądze można wrzucać też do stacjonarnych skarbon ustawionych m.in. w Galerii Białej, Podlaskiej, Zielone Wzgórze, w Banku Pekao SA przy Warszawskiej i sklepach Społem. A do końca kwietnia przekazując swój 1 procent podatku - wystarczy w odpowiednią rubrykę PIT-a wpisać numer KRS Towarzystwa Przyjaciół Chorych: 0000057571.

Źródło: Gazeta Wyborcza Białystok

Odsłony: 1689