Koncert ballad

Towarzystwo Przyjaciół Chorych "Hospicjum" i Stowarzyszenie Filmowo-Artystyczne "Moviola"
zapraszają
Romanse i Ballady Rosyjskie
duet Andrzej Korycki i Dominika Żukowska "Ballady na dwa serca"
koncert ballad B. Okudżawy, W. Wysockiego, Ż. Biczewskiej
29 stycznia 2013 Aula Wyższej Szkoły Finansów I Zarządzania w Białymstoku
cena biletu cegiełki 50 zł do nabycia w księgarni parafialnej (Kino Ton)
tel. 85 6537765, tel.668 590 004

"Ballady na dwa serca" koncert ballad B. Okudżawy, W. Wysockiego, Ż. Biczewskiej
29 stycznia 2013 - Aula Wyższej Szkoły Finansów I Zarządzania w Białymstoku, cena biletu cegiełki 50 zł do nabycia w księgarni parafialnej (Kino Ton)
tel. 85 6537765, tel.668 590 004

Dochód z koncertu zostanie przekazany na rzecz ukończenia budowy hospicjum przy ul. Sobieskiego 1 w Białymstoku.Duet Andrzeja Koryckiego i Dominiki Żukowskiej od lat fascynuje się repertuarem trzech wybitnych postaci ballady rosyjskiej: Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego oraz Żanny Biczewskiej, których to twórczość wyróżnia się dużą emocjonalnością oraz wymownością tekstów, które w ujmujący sposób opisują to, co w życiu często trudno wyrazić słowami...
Pasja Andrzeja Koryckiego do pieśni wspomnianych artystów zrodziła się w latach 80-tych - w czasach Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze, na którym to  jego interpretacje ballad rosyjskich zostały nagrodzone Samowarem.
Podczas koncertów - zarówno po rosyjsku, jak i w polskich tłumaczeniach - duet wyśpiewuje wiele wzruszających ballad tych artystów, takich jak: "Modlitwa", "Pożegnanie Polski", "Aleksander Siergiejewicz Puszkin", "Piosenka o piechocie", "Niebieski balonik", "Droga na Smoleńsk", "Pieśń gruzińska", "Ostatni trolejbus", "Trzy miłości", "Reinkarnacja", "Konie", "Włóczęga", "O moj synok", "Kozacka przypowieść", "Milenkij ty moj".

Wykonawcy, wyśpiewując rosyjskie pieśni, zabierają publiczność w świat wspomnień i wzruszeń. Ballady te nawiązują do słowiańskiej wrażliwości i kultury, dzięki czemu  mimo upływającego czasu, nie tracą na swej popularności i zawsze znajdują szeroką rzeszę odbiorców.
Andrzej Korycki i Dominika Żukowska starają się znieść klasyczny podział na artystę i widza, zdobywając kontakt z publicznością i zapraszając do wspólnego śpiewania tych znanych i lubianych utworów.