Pacjenci już w nowej części hospicjum. Jest kontrakt z NFZ.

W poniedziałek w nowej części hospicjum, oddanej w maju do użytku położono pierwszych pacjentów. W nowym skrzydle jest pięć nowych sal i 12 łóżek zakontraktowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

- W piątek mieliśmy kolejkę na 20 osób, a już w poniedziałek po uzgodnieniach z rodzinami udało się przyjąć czterech pierwszych pacjentów. Do nowych sal wstawiliśmy też już nowe koncentratory tlenu i ssaki medyczne. W kolejnych dniach będziemy przyjmować następnych potrzebujących naszej pomocy - mówi Jan Kondzior, wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Chorych "Hospicjum", które prowadzi placówkę.

 To oznacza, że w tej chwili w hospicjum jest już ponad 50 miejsc, ale to wciąż za mało, bo nadal są kolejki oczekujących. Najpilniej przyjmowani są pacjenci z chorobą onkologiczną. Dyrekcja liczy, że w tym roku uda się przyjąć około 700 pacjentów, a więc o blisko 150 więcej niż jeszcze dwa lata temu.

 Dlatego wciąż trwają prace związane z przygotowaniem kolejnych salek. Obecnie udało się też oddać do użytku nową kuchnię, która będzie mogła obsłużyć większą liczbę pacjentów.

- W tej chwili zaczynamy wykańczać pierwsze piętro, kończymy też brudne prace na parterze i w piwnicy. Przed nami więc jeszcze sporo roboty - przyznaje Jan Kondzior.

Źródło: bialystok.gazeta.pl/bialystok

Odsłony: 4389