Szczęściary pomagają hospicjum. A to remontuje oddział przy Świętojańskiej.

Społeczniczki z grupy Szczęściary działającej przy Stowarzyszeniu Kontakt Miast Białystok - Eindhoven znów pomagają białostockiemu hospicjum dla dorosłych. W maju otworzy ono kolejne sale dla chorych w rozbudowywanej części przy ul. Sobieskiego, tymczasem trwa remont budyneczku przy ul. Świętojańskiej.

W minioną niedzielę Szczęściary przebrane za diabła i śmierć z jasełek rozdawały PIT-y z KRS Hospicjum Domu Opatrzności Bożej w Białymstoku. W tym tygodniu natomiast w Domu Handlowym "Central" PSS Społem stanęła pierwsza stacjonarna skarbona, do której można wrzucać datki na dalsze prace przy rozbudowie jedynego takiego hospicjum dla dorosłych. Kolejne w najbliższym czasie mają się pojawić w innych punktach tej białostockiej sieci.

W mieście można zobaczyć banery zachęcające do pomagania hospicjum w ramach przekazywania jednego procentu od podatku.

Moto-Agro - Elewatorska 52

A w tej chwili trwa już remont zabytkowego budynku przy Świętojańskiej, w którym wcześniej także były łóżka dla podopiecznych hospicjum. Teraz ma tu powstać pierwszy w Białymstoku dzienny oddział dla pacjentów onkologicznych po sześćdziesiątym roku życia albo poradnia paliatywna walki z bólem. To, jakie będzie nowe przeznaczenie tego miejsca, rozstrzygnie się jesienią, kiedy placówka walczyć będzie o kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia.
Tekst ze strony gbialystok.gazeta.pl

Zespół Szkół Integracyjnych - Konstytucji 3 Maja